Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2015. Október 26. 07:45, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Hamisított kínai méz miatt a magyar méhészek uniós vizsgálatot akarnak

Hamisított kínai méz miatt a magyar méhészek uniós vizsgálatot akarnak

A hamisított kínai méz miatt a magyar méhészek tudományos alaposságú uniós vizsgálatot akarnak - erről Takács Ferenc, a Kaposvár és Térsége Méhész Egyesület tagja beszélt vasárnap az M1 aktuális csatorna műsorában.

Takács Ferenc elmondta, vizsgálatokból kiderült, hogy a természetes méz egyes összetevői nincsenek meg bizonyos Kínából származó termékekben. "Erre alapozva mondjuk azt, hogy ez nem méz" - fogalmazott.

Ezt fogják a bizottság elé terjeszteni azt kérve, hogy indítson egy tudományos alaposságú vizsgálatot - közölte Takács Ferenc.

Elmondta, jelenleg is folyik a Brüsszelbe tervezett demonstráció szervezése.

Címkék: hamis, kína, méz, magyar, vizsgálat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.