Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2014. Június 14. 06:00, szombat | Belföld

Haszonélvezeti jog lemondás – Hogyan?

Haszonélvezeti jog lemondás – Hogyan?

Hogyan mondhat le a szülő a kiskorú gyermeke javára bejegyzett haszonélvezeti jogról – ezt kérdezi az onlinejogsebesz.hu szakértőjétől olvasónk.

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész
Hogyan mondhat le szülő a kiskorú gyermeke javára bejegyzett haszonélvezeti jogról?

2014. 05. 23.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A haszonélvezeti jog személyhez kötött vagyoni értékű jog. A haszonélvező a haszonélvezeti jogát nem ruházhatja át. Arra tehát nincsen mód, hogy a haszonélvező szülő ezt a jogát gyermekére átruházza, legfeljebb az adott haszonélvezeti jog tárgyának használatát engedheti át ellenérték nélkül. Ellenérték fejében történő átengedéshez viszont már csak akkor, ha arra a tulajdonos nem tart igényt.

A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Schill Szabolcs
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll