Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2013. Január 19. 20:10, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Havazás - Már csak négy település van elzárva az országban

Havazás - Már csak négy település van elzárva az országban

Már csak négy település van elvágva a hó miatt a külvilágtól a Dunántúlon - tájékoztatta a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szombat délután az MTI-t, hozzátéve: az éjszakai órákra várhatóan minden település megközelíthető lesz az országban.

A közlemény szerint a hóátfúvások és az intenzív havazás nyomán szombat reggel még elzárt csaknem harminc település többsége újból elérhetővé vált, már csak négy olyan község van, amely nem közelíthető meg: Győr-Moson-Sopron megyében Répceszemere és Csáfordjánosfa, Vas megyében Nemesládony és Kemeneskápolna.
A közútkezelő kiemelte: teljes kapacitással dolgoznak, több mint 400 munkagéppel végzik a hó- és a síkosságmentesítést.
A hajnal óta tartó folyamatos munkavégzés és a kedvezőbb időjárási körülmények miatt óráról órára javulnak a közlekedés feltételei a Dunántúlon, a járhatatlanná vált utak közül is egyre többet tudnak megtisztítani a hótól.
A társaság ugyanakkor továbbra is arra kéri a közlekedőket, hogy mielőtt útnak indulnak, tájékozódjanak az aktuális útinformációkról, és csak a téli közlekedésre megfelelően felkészített gépjárművel keljenek útra.
Veszprém megyében már nincs elzárt település, de három út még nem járható. Sztanke Zoltán, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság ügyeletese az MTI-t szombaton késő délután arról tájékoztatta: Monoszló, Balatonhenye és Köveskál egy nyomsávon, de járható, és Mindszentkállát, Szentbékállát, Kékkutat se zárja már el a hó.
Útzár van viszont Káptalantóti és Nemegulács, Kemeneshőgyész és Magyargencs, valamint Badacsonytomaj és Badacsonytördemic között. A 710-es úton, a M7-es autópályára felvezető balatoni elkerülőn feloldották a tilalmat, szabad a forgalom - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll