Hírek
2022. Március 06. 08:48, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hejőpapinál egy csarnok, Kecskemétnél és Kerepesen szeméttelep gyulladt ki

Hejőpapinál egy 600 négyzetméteres csarnok, Kecskemétnél és Kerepesen pedig szeméttelep gyulladt ki vasárnap reggel - közölte az az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint teljes terjedelmében ég egy nagyjából hatszáz négyzetméteres csarnok a Hejőpapi és Hejőszalonta közötti külterületen, az M30-as autópálya mellett. A tűzhöz a mezőcsáti, a tiszaújvárosi és a mezőkövesdi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik nyolc vízsugárral oltják az épületet. A helyszínre tartanak a miskolci hivatásos tűzoltók is.
Kecskemét külterületén mintegy háromszáz négyzetméter alapterületen ég a hulladék egy szeméttelepen, A tűzhöz riasztott kecskeméti hivatásos tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett megkezdték a lángok oltását. A helyszínre tartanak a kiskunhalasi és a kiskunfélegyházai hivatásos tűzoltók is - közölte az OKF.
Kerepes külterületén szintén egy szeméttelep gyulladt ki, ott kétszáz négyzetméteren kapott lángra a hulladék. Az OKF tájékoztatása szerint a gödöllői hivatásos tűzoltók két vízsugárral oltják a lángokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok