Hírek
2011. Október 21. 14:21, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
Hétmilliárdos túlszolgálati díjat kaptak
Hétmilliárd forintot fizettek ki azoknak a tűzoltóknak, akik 2004. május 1-je és 2007. december 31-e között túlszolgálatot teljesítettek - jelentette be a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Kontrát Károly emlékeztetett rá, hogy Magyarország Európai Unióhoz való csatlakozása előtt heti 54 óra szolgálati időt kellett teljesíteniük a tűzoltóknak, ami a csatlakozást követően 48 órára módosult. Ezért a 2008. január 1-jével életbe lépett jogharmonizációt követően jelentős, elszámolatlan túlóra halmozódott fel a szolgálatot teljesítők körében.
Az elmúlt három hónapban közel nyolcezer tűzoltó kapta meg az elmaradt túlóradíját, átlagosan közel 600ezer forintot fejenként. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld
Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz
2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld
Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében
A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
