Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2019. Január 17. 18:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hidegfront érkezik a hétvégén

Hidegfront érkezik a hétvégén

A hétvégén hidegfront érkezik: egyre többfelé a maximumok is fagypont körül alakulnak majd. Emellett változékony lesz az időjárás: napsütés, de eső, havazás is várható

– derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön jutattak el az MTI-nek.

Pénteken délelőtt még többfelé várható eső, havas eső, főként a hegyekben hó, majd a csapadék egyre keletebbre szorul, és estére a legtöbb helyen megszűnik. A szél megélénkül, a Dunántúlon és középen megerősödik. A leghidegebb órákban 0 és plusz 5 fok között alakul a hőmérséklet. A nappali maximumok általában plusz 2 és 6 fok között alakulnak.

Szombaton napos idő valószínű, délen lehet elszórtan havazás, hószállingózás. A minimumhőmérséklet mínusz 8 és mínusz 3, a maximumhőmérséklet 0 és plusz 4 fok között valószínű.

Vasárnap elsősorban délen és keleten lehet szórványosan havazás, hószállingózás. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 6 és 0, a legmagasabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 3 fok között várható - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.