Hírek
2015. Június 12. 07:16, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Hőség - A hét végéig nem várható enyhülés

A következő napokban csak helyenként lehetnek frissítő zivatarok, tovább melegszik a levegő, vasárnap akár 36 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet.
A hőség miatt péntekre a meteorológiai szolgálat figyelmeztetést adott ki tíz megyére és a fővárosra. Veszélyjelzésükben azt írták: a napi középhőmérséklet csütörtökön még csak néhol - főként a nagyobb városok belvárosaiban -, de pénteken már az ország nagy részén meghaladja a 25 Celsius-fokot. Emiatt Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Pest megyére, valamint Budapestre adtak ki citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint a túlnyomóan napos idő mellett helyenként zápor, zivatar is kialakulhat. Zivatarok idején viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 12 és 19 fok között valószínű, a legmagasabb hőmérséklet 30-33 fok között alakul.
Szombaton napos idő várható, többnyire kevés gomoly- és fátyolfelhővel. Északkeleten és északnyugaton délutántól néhol zápor, zivatar előfordulhat. Többfelé megerősödik a szél. A leghidegebb órákban 16-22 fok lehet, napközben 32-35 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap is túlnyomóan napos idő várható. Délután és este lehetnek helyenként záporok, zivatarok. Több helyen megerősödik, zivatar környezetében viharossá is fokozódhat a szél. A minimumhőmérséklet 17-22, a maximumhőmérséklet 33-36 fok lesz - olvasható az előrejelzésben.
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) tájékoztatása szerint az országos tisztifőorvos csütörtök déltől hétfő éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el. Az ÁNTSZ arra figyelmeztet, hogy a nagy hőség bárkinél okozhat egészségi panaszokat, kellemetlen tüneteket, dekoncentrációt, különösen veszélyeztetettek például a kisgyermekek, az idősek, valamint a szív- és érrendszeri betegségben szenvedők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld
Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott
Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani