Hírek
2016. Január 25. 07:47, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - Szakértő: senki nem készül Schengen végére
Senki nem készül Schengen végére - jelentette ki Horváth Dániel, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
A szakértő szerint egyetlen uniós tagállamnak sem érdeke, de a problémát sem oldaná meg, ha a határait meg nem védő Görögországot kizárnák az övezetből; ugyanakkor heteket, hónapokat vesz igénybe, hogy kidolgozzák az állam északi határán húzódó második védvonal jogi kereteit.
Horváth Dániel azt hangsúlyozta: valamennyi uniós tagállam a külső határokon kívánja megállítani az emberáradatot, hiszen a belső határellenőrzés hosszú távú fenntartásának nincsenek meg a jogi feltételei.
Mint mondta: a következő hónapok eseményei annak eldöntése felé mutatnak, hogy a jövő Európája föderatív vagy nemzetállami alapú alakulat lesz; példaként hozta fel, hogy a nap folyamán egyeztetnek a schengeni övezet belső határellenőrzésének kérdéséről az uniós bel- és igazságügyi miniszterek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
