Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2016. Február 17. 07:46, szerda | Belföld
Forrás: mti

Illegális bevándorlás: szírek nem érkeznek Magyarországra

Illegális bevándorlás: szírek nem érkeznek Magyarországra

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint sokféle állam polgára érkezik Magyarországra, szírek, afgánok és irakiak azonban nem.

Bakondi György az M1 aktuális csatorna kedd esti műsorában felhívta a figyelmet, hogy hétfőn újabb rekordot döntött az illegális határsértők száma 2016-ban, ugyanis 119-en próbáltak bejutni Magyarországra.

Ez a szám idén másodszor haladta meg a százat - tette hozzá.

A belbiztonsági főtanácsadó elmondta, hogy a migránsok 70-80 százaléka tesz kísérletet arra, hogy elfogása után elfogadtassa menekültkérelmét.

Bakondi György arról is beszélt, hogy Magyarország határain növelték a rendőrök és katonák létszámát, valamint az eszközöket is fejlesztették: egyebek mellett hőkamerákat és drónokat szereztek be.

A belbiztonsági főtanácsadó szerint tavasszal tovább nő majd a migrációs nyomás, és Magyarország kész arra, hogy emberekkel és eszközökkel támogassa Macedónia és Bulgária határvédelmi törekvéseit, ha ezek az országok nyilatkoznak, hogy pontosan mire van szükségük.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld

Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz