Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2012. December 15. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Illegális fúrások veszélyeztetik a felszín alatti vízkészletet

Illegális fúrások veszélyeztetik a felszín alatti vízkészletet

Veszélyben az ország felszín alatti vízkészlete - nyilatkozta az InfoRádiónak a Magyar Vízkútfúrók Egyesületének elnöke. Kumánovics György azt mondja, hogy a kutak 90 százalékát illegálisan fúrják, és a kontárok által létesített kutak a tiszta vízadó rétegeket szennyezik. Az egyesület a Vidékfejlesztési Minisztériumhoz fordult segítségért.

Kumánovics György szerint ha ez így megy tovább, kiürülhetnek a készletek. Az utolsó pillanatban vagyunk, hogy valami megoldást kitaláljunk - hangsúlyozta az InfoRádiónak.

Megoldás lehetne például a szigorú ellenőrzés, mert akik ezt csinálják, azok nagy része kontár. Mint mondja, a jogkövető magatartás egyelőre csak álom, ezért kell egy ellenőrzési rendszer.

Az egyesület többször fordult a Vidékfejlesztési Minisztériumhoz, ám mindeddig hiába - tudtuk meg Kumánovics Györgytől. Javasolták, hogy olcsóbbak legyenek az engedélyek. Egy 30-40 méteres kutat szakszerűen mintegy 600 ezer forintért lehet megépíteni, az engedélyeztetés pedig közel 200 ezer forintba kerül. Ez elnök ezt aránytalannak tartja.

Címkék: víz, vízkészlet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai