Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2011. December 24. 07:19, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Intézkedési terv készül a kórházi krízis kezelésére

Intézkedési terv készül a kórházi krízis kezelésére

A kormány intézkedési tervvel készül a kórházi krízisre – mondta Orbán Viktor a HírTV-nek. Senki nem marad ellátatlanul, az egészségügyben a kormány számára továbbra is a beteg a legfontosabb.

Orbán Viktor elmondta: a kormány bizottságot hozott létre, melynek az a feladata, hogy megvédjék az embereket. Akkor is lesz ellátás, ha az orvosok tömegesen mondanának fel. Senki nem marad ellátatlanul, az egészségügyben a kormány számára továbbra is a beteg a legfontosabb – írja a NOL.

A NOL szerint az ÁNTSZ már vizsgálja, hol keletkezhet ellátási zavar, ha egyszerre mondana fel több ezer orvos. A kórházi főigazgatók feladata az intézkedési tervek elkészítése az ellátási katasztrófa elhárítására. A rezidensszövetség még szilveszter előtt nyilvánosságra hozza, mely kórházban, hány orvos mondott fel. Az érintettek ténylegesen március elsején hagyják abba a munkát.

Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a HVG-nek nyilatkozva ugyanakkor adventi riogatásnak ítélte a helyzetet.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kormány, orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld

A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.