Hírek
2011. November 23. 07:40, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Jelentősen javult az AIDS-betegek túlélési aránya
Az UNAIDS nevű szervezet hivatalos közleménye szerint a 2005-ös csúcshoz képest 2010-re 21 százalékkal csökkent az AIDS-hez kapcsolódó halálesetek száma, ami jelentős előrelépést jelent.
Nagy eredménynek számít továbbá az is, hogy az 1997-es rekordszámú fertőzéshez képest az újonnan regisztrált betegek száma is nagy mértékben visszaesett.
A szakértők elmondták: mindkét esetben globálisan közel 20 százalékos csökkenést figyeltek meg a tavalyi évben, ami véleményük szerint a jobb kezelési módszereknek köszönhető, valamint annak, hogy világszerte minden ember könnyebben hozzájut az életmentő gyógyszerekhez és a megfelelő tájékoztatáshoz - írja a BBC.
Az UNAIDS ügyvezető igazgatója, Michel Sidibe szerint különösen nagy jelentősége van ezeknek az eredményeknek, ha figyelembe vesszük azt is, hogy az elmúlt években a legtöbb országnak a nehéz gazdasági helyzettel is meg kellett birkóznia, a mutatók mégis töretlen javulásról árulkodnak.
Jelenleg az adatok szerint a világon 34 millió HIV-fertőzött ember él. Tavaly közülük 1,8 millióan veszítették életüket a 2005-ös 2,2 millióval szemben. Az újonnan megfertőződött betegek száma is nagy mértékben csökkent az 1997-es csúcs óta: az akkori 3,2 millió emberrel szemben 2010-ben 2,7 millióan kapták el a kórt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!
Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
