Városlista
2025. október 17, péntek - Hedvig

Hírek

2020. Május 30. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Két év javítóintézetre ítéltek egy iskolatársát hátba szúró lányt

Két év javítóintézetre ítéltek egy iskolatársát hátba szúró lányt

A Tatabányai Törvényszék pénteken jogerősen két év, javítóintézetben letöltendő büntetésre ítélt egy tizenhárom éves lányt, aki hátba szúrta tizenöt éves iskolatársát egy esztergomi gyermekotthonban

- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.Borbély Veronika helyettes sajtószóvivő tájékoztatása szerint az elkövető 2019. december 29-én minden előzmény nélkül egy késsel a jobb lapocka alatti részen szúrta meg iskolatársát, aki súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett.

A tettes rendelkezett a bűncselekmény következményeinek felismeréséhez szükséges belátással, a késelést felfegyverkezve elkövetett rablás kísérlete miatt indult eljárás hatálya alatt követte el.

A Tatabányai Törvényszék a bűncselekményt beismerő elkövetőre testi sértés miatt 2 év javítóintézeti nevelést szabott ki. Az ítélet jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 16. 07:36, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: nemsokára találkozom Donald Trumppal

2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld

Jelentősen csökkent az ipari termelés

2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld

Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K