Hírek
2012. Május 17. 14:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Kikötött a Szojuz

Rendben kikötött a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) csütörtökön a két napja a bajkonuri Kazahsztánból felbocsátott Szojuz TMA-04M orosz űrhajó – jelentette a Moszkva melletti Koroljovban lévő repülésirányítási központ.
A dokkolási művelet automata üzemmódban zajlott. A Szojuz három űrhajóst – a veterán orosz Gennagyij Padalkát, az újonc Szergej Rjevint és az amerikai Joseph Acabát szállította a Föld körül átlagosan 350 kilométeres magasságban keringő űrbázisra. A három asztronauta a tervek szerint négy és fél hónapot tölt el az ISS-en.
Az indítást eredetileg március 30-ra tervezték, de ki kellett cserélni az űrkabint, mert a nyomáspróba során megsérült.
Az ISS-en jelenleg egy-egy orosz, amerikai és holland űrhajós, Oleg Kononyenko, Don Pettit és André Kuipers teljesít szolgálatot.
Közös feladatuk lesz az első magánűrhajó, a Dragon fogadása. Az űreszközt az újabban kitűzött indítási időpont szerint szombaton indítják útjára a floridai Cape Canaveralról egyelőre ember nélkül. Az amerikai SpaceX cég által üzemeltetett Dragont – miután az megközelíti az űrbázist – az űrhajósok fogják be egy robotkarral.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 16. 07:40, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: jövő év februárjáig sor kerül az első beton öntésére a paksi bővítés kapcsán
2025. Október 16. 07:36, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: nemsokára találkozom Donald Trumppal
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K