Hírek
2017. November 01. 05:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Kiskorú veszélyeztetése miatt emeltek vádat egy keszthelyi házaspár ellen
Kiskorú veszélyeztetése miatt emeltek vádat egy keszthelyi házaspár ellen, akik veszélyeztették gyermekeik testi és értelmi fejlődését, a két fiatal elhanyagoltan és táplálkozási problémákkal került lakásotthonba
- közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-vel. Pirger Csaba tájékoztatása szerint a megyei kormányhivatal Keszthelyi Járási Hivatalának gyámügyi osztálya 2015 januárjában, a gyermekek védelembe vételét elrendelő határozatában figyelmeztette a házaspárt, hogy a gyermekek gondozása nem megfelelő.
Az egyik gyermek 2015 júniusában öngyilkossági szándéka miatt került a keszthelyi kórházba. A következő év júliusában étkezés és folyadékhiány okozta rosszullét miatt mentővel vitték kórházba, majd augusztusban az akkor 14 éves kislánynál terhesség-megszakításra került sor.
A házaspár egyik gyermeke számára sem biztosította a rendszeres otthoni étkezést, az iskolából pedig igazolatlanul hiányoztak. A szülők nem tartották be az előírt gyámhatósági rendelkezéseket, megszegték a gyermekek gondozási kötelezettségét, ezért a járási hivatal 2016. november 15-től elrendelte a gyermekek nevelésbe vételét. A gyermekeket egy zalai lakásotthonban helyezték el és gyermekvédelmi gyámot rendeltek melléjük.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.
