Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2020. Április 30. 19:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kissé lehűl az idő a hosszú hétvégén

Kissé lehűl az idő a hosszú hétvégén

Kissé lehűl az idő az ünnepi hosszú hétvégén, vasárnap mindenütt 20 Celsius-fok alatt alakulnak a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

Pénteken, május elsején eleinte többfelé várható kisebb eső, zápor, helyenként zivatar. Délutánra kelet, délkelet felé tolódik a csapadék tengelye, amely ezzel egy időben fokozatosan meg is szűnik. A szél nagy területen lesz élénk, időnként megerősödik. A leghidegebb órákban 8-14 fok lesz. Napközben 16-21 fokig melegszik a levegő.

Szombaton hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Szórványosan várható zápor, zivatar. Többfelé megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 5-12, a maximum 17-22 fok között alakul.

Vasárnap délutánra csökken a felhőzet, és gomolyfelhős, napos idő ígérkezik. A frontális csapadék - eső, zápor, egy-egy zivatar - kelet felé átvonul, délután már csak helyenként lehet záporeső. A szél többfelé erős, helyenként viharos lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-11, a legmagasabb hőmérséklet 14-19 fok között várható - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll