Hírek
2022. Május 13. 08:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Közel 1 millió utas fordult meg áprilisban a ferihegyi repülőtéren
A járvány kitörése óta eltelt 25 hónap legnagyobb utasforgalmát érte el a Budapest Airport áprilisban, amikor 997 454 utas fordult meg a ferihegyi repülőtéren - közölte a BA csütörtökön.
A tavalyi év azonos időszakával összehasonlítva az április 1400 százalékos növekedést hozott a budapesti repülőtér utasforgalmában.
A húsvéti hosszú hétvégén 6 százalékkal többen utaztak, mint a többi áprilisi napon - jelezték.
A Budapest Airport légiáru-forgalma áprilisban a nemzetközi trenddel ellentétben 3,3 százalékkal nőtt, a BUD Cargo City összesen 17 245 tonna árut kezelt. Megjegyezték, hogy a világ légiáru-forgalma a távol-keleti lezárások és járattörlések miatt 8 százalékkal csökkent az év negyedik hónapjában.
A BA kitért arra, hogy áprilisban újraindultak a járatok Rigába, Tel-Avivba és Varsóba, és a nyári menetrendnek köszönhetően ismét közvetlenül elérhető Budapestről Korfu, Chania, Rimini, Palma de Mallorca, Rodosz, Zadar, Abu-Dzabi, Podgorica, Arlanda, Nantes, Burgasz, Stockholm és Alghero.
A budapesti repülőtérről jelenleg 99 város 109 repülőtere érhető el közvetlen járattal, 31 légitársaság kínálatában. A BA desztinációs térképe egyre bővül, a nyár folyamán további útvonalak és járatok indulása várható - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre