Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2017. Október 31. 09:37, kedd | Belföld
Forrás: mti

Kutyakekszes dobozokban próbáltak cigit csempészni

Kutyakekszes dobozokban próbáltak cigit csempészni

Több mint 88 ezer doboz adózatlan cigarettát találtak Budapesten, egy bérelt raktárban kutyakekszes dobozokba rejtve a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai - közölte a szervezet kedden az MTI-vel.

Mint írták, a pénzügyőrök egy bérelt raktárt ellenőriztek Budapesten, igazoltatták a raktár előtt álló furgon sofőrjét és a helyszínen tartózkodó bérlőt. A raktár ellenőrzésekor kiderült, hogy a "kutyakeksz" feliratú kartondobozokban nagy mennyiségű, magyar adójegy nélküli cigaretta van.

A sofőr azonnal elismerte, hogy adózatlan dohányárut szállított, a raktár bérlője azonban nem nyilatkozott a pénzügyőröknek.

A NAV munkatársai a több mint 105 millió forint értékű adózatlan jövedéki terméket lefoglalták, és orgazdaság miatt feljelentést tettek. A várható jövedéki bírság több mint 154 millió forint - közölte a NAV.

Címkék: cigaretta, cigi, kutyakeksz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.