Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

„Amit a balatonalmádi nyílt és világos beszédben mondtam, az volt akit megbántott, ezért szeretnék elnézést kérni. Különösképpen szeretném megkövetni azokat a cigány-magyar honfitársaimat, akiknek fájt ez a néhány mondat, ez a gondolat. Bocsánat érte, valóban sajnálom. (…) Az elmúlt 25 évben mindig a cigányokért dolgoztam és nem a cigányok ellen” – mondta Lázár János építési és közlekedési miniszter Kaposváron a szombati DPK-gyűlésen.

A fideszes politikus arra utalt, hogy korábbi lakossági fórumán azt mondta: a „migránsok” híján a vonatok vécéjét a cigányoknak kell takarítaniuk, mert a „magyarok” nem jelentkeznek erre a munkára. A kijelentés miatt tiltakozott a Magyarországi Romák Országos Önkormányzata, több aktivista és a Tisza Párt is, egy roma tanár pedig nyílt levelet írt Lázár Jánosnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.