Városlista
2025. október 17, péntek - Hedvig

Hírek

2016. Szeptember 27. 11:05, kedd | Bulvár
Forrás: Positive Communications

Legyőztük a világot 3D animációs falfestésben - VIDEÓ

Legyőztük a világot 3D animációs falfestésben - VIDEÓ

Magyar csapat nyerte a virtuális épületfestési fesztivál fődíját

Soha nem volt még olyan látványos a román parlament, mint szeptember utolsó hétvégéjén, ráadásul egy magyar művészcsapatnak köszönhetően. Az iMapp Bucharest nevű fesztiválon 6 ország alkotói versenyeztek, hogy a legjobb fényfestéssel nyűgözzék le a szakmai zsűrit és persze a közönséget. Minden csapatnak 4,5 perce volt arra, hogy háromdimenziós mozgóképekkel életre keltse a 23 ezer négyzetméteres felületet. A Limelight a verseny történetében az első olyan csapat, amelyik egyszerre nyerte el a fesztivál zsűrijének fődíját és a közönségdíjat is.

A világ minden tájáról neveztek versenyzők a harmadik iMapp Bucharest virtuális épületfestési fesztiválra. A döntőbe végül csak hat csapat – román, spanyol, orosz, montenegrói, török és magyar vizuális művészek – kerültek be. Nekik a selejtező után két hónapjuk volt arra, hogy megalkossák a tőlük telhető legjobb 3D animációt. A produkció nem lehetett több négy és fél percnél, a fényfestést pedig a Pentagon után a világ második legnagyobb adminisztrációs épületére, a román parlamentre kellett megalkotniuk a művészeknek.

Az összképet prágai, genfi, genti, helsinki és berlini fényfesztiválok művészeti vezetői zsűrizték, emellett a negyvenezer fős közönség is megválaszthatta a legjobb animációt. A több mint 23 ezer négyzetméteres felületen összesen 104 videó projektor keltette életre az alkotásokat, amelyek a szó szoros értelmében új megvilágításba helyezték a román parlamentet.

A díjnyertes 3D animációs fényfestészeti alkotáson egy kilenc fős magyar stáb dolgozott: grafikusok, 3D animátorok, zeneszerzők és egy producer csapatmunkájának eredménye a világraszóló siker. Az alkotás ugyanis nemcsak látványos képélmény, a fényfestés a képpel összhangban működő zenétől válik teljessé. A zenével való összhang is hozzájárult a sikerhez.

„Álmunkban sem gondoltuk volna, hogy Bukarestben szikrányi esélyünk is lehet egy közönségdíjra úgy, hogy van a versenyben egy olyan román csapat is, akik már kaptak egy közönségdíjat tavaly. Az eddigi külföldi sikereink után nagyon örülünk, hogy a díjnak köszönhetően most a magyar közönség is megismeri a munkánkat– nyilatkozta Dávid István, a díjnyertes magyar animáció producere.

Címkék: 3d, animáció, falfestés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 16. 07:45, csütörtök | Bulvár

November 20-án kerül a mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm

November 20-tól kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm, amely magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán nevű katonai hadműveletet.

2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Bulvár

A Colosseum új igazgatója gladiátorjátékokat és popkoncertet ígér az amfiteátrumban

Kinyitná a Colosseumot a kulturális rendezvények és a város lakói előtt az ókori amfiteátrum új igazgatója, Simone Quilici, aki gladiátorjátékokat és popkoncertet is ígért a La Repubblicának adott szerdai interjúban.

2025. Október 14. 07:19, kedd | Bulvár

Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez

Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez az AI Factory Antenna program keretében - közölte a Magyar Kutatási Hálózat az MTI-vel hétfőn.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Bulvár

Október 16-án kerül a magyar mozikba Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató zenés portréfilm

Október 16-án kerül a magyar mozikba a Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilm, amely bemutatja a zenész sikereit, személyes küzdelmeit is.