Hírek
2015. November 07. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti:
Letartóztatták a két legnagyobb hatalmú szerb drogbárót
Letartóztatták Szerbia két legnagyobb hatalmú drogbáróját, elvágtak egy fegyvercsempészláncot, amely Szerbia és Franciaország területén működött, valamint elfogták egy macedóniai terrortámadás gyanúsítottját is
- jelentette be Nebojsa Stefanovic szerb belügyminiszter rendkívüli sajtótájékoztatóján, amelyen a hatóságok négy akcióját ismertette, és a szervezett bűnözés elleni harc szempontjából a szerb rendőrség egyik legsikeresebb napjának nevezte a péntekit. A belügyi tárca közleményben is ismertette a részleteket. Ezek szerint több, kábítószer-csempészettel gyanúsított személyt fogott el a szerb rendőrség, többek között a Balkán egyik legjelentősebb drogbáróját, és az egyik legismertebb szerb kábítószercsempészt is.
A belügyminisztérium munkatársai több hónapos nyomozás eredményeként 13 kilogramm heroint foglaltak le, valamint felfedték egy kábítószercsempész-hálózat tagjainak a kilétét, akik évek óta szállítottak drogot Törökországból Szerbiába és Nyugat-Európába.
Egy másik akció keretében a Szerbiát Koszovóval összekötő brnjaki átkelőnél az Interpol elfogatóparancsa alapján őrizetbe vettek egy férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy január és május között részt vett a Macedóniában történt terrortámadásokban, amelyekben több mint húszan vesztették életüket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: a reaktortértől tíz méterre okozott károkat az ukrán dróncsapás a zaporizzsjai atomerőműben
A reaktortértől tíz méterre lévő gépház homlokzatában keletkeztek károk a zaporizzsjai atomerőmű hatodik blokkjának északi oldalára szombaton mért ukrán dróncsapás következtében
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Román elnök: bizonyíthatóan orosz gyártmányú volt a Galacon becsapódott drón
A szakértői vizsgálat egyértelmű következtetése, hogy orosz gyártmányú drón csapódott be péntek hajnalban a kelet-romániai Galacon egy panelházba - jelentette be vasárnap a román államfő.
