Hírek
2021. Március 31. 07:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Majdnem másfél millió vakcinát szállított a Pfizer Magyarországra
Közelíti a másfél milliót a Pfizer által Magyarországra szállított koronavírus elleni vakcina mennyisége - közölte a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. kedden az MTI-vel.
Azt írták, hogy kedden újabb, több mint 165 ezer adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett Magyarországra, és ez már a 15. magyarországi szállítmány a két vállalat által fejlesztett, Comirnaty nevű oltóanyagból.
"A Pfizer több mint két hónapja szállítja megbízható, heti menetrendben a COVID-19 elleni vakcináját Magyarországra, csak március hónapban több mint 690 ezer adag oltóanyaggal segítve a hazai védekezést" - hangsúlyozták.
Emlékeztettek, hogy ez a vakcina az első volt az Európai Unióban, ami feltételes forgalomba hozatali engedélyt kapott a 16 éves vagy annál idősebb populáció aktív immunizálására.
Az első szállítmány 2020. december 26-án érkezett Magyarországra, azóta is heti rendszerességgel érkeznek a vakcinák, hogy segítsék a koronavírus elleni küzdelmet.
A közlemény szerint a két vállalat az idei év elején kiemelt figyelmet fordított gyártási kapacitásainak megerősítésére és kibővítésére, hiszen a cél, hogy a növekvő globális igénynek megfelelve idén több mint kétmilliárd adag vakcinát gyártsanak és szállítsanak világszerte.
Magyarország esetében az első negyedévre vállalt teljes vakcinamennyiséget a Pfizer megbízhatóan leszállította, 2021 második negyedévétől pedig jelentősen megnöveli az országba szállított dózisok számát - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
