Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2017. Április 03. 10:20, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Már a 26. tüdőátültetést végezték el Magyarországon

Már a 26. tüdőátültetést végezték el Magyarországon

A 26. tüdőátültetést végezték el Magyarországon a közelmúltban - közölte az Országos Onkológiai Intézet és a Semmelweis Egyetem hétfőn az MTI-vel.

A két intézmény közös közleményében felidézik, hogy Magyarországon 2015 decembere óta van lehetőség tüdőtranszplantációk elvégzésére.

Idén március 24-én egy 59 éves nő kapott új tüdőt huszonötödikként, a betegnél veleszületett hörgőtágulata miatt vált szükségessé a beavatkozás. Nem sokkal ez után egy 58 éves férfin végeztek tüdőátültetést az Országos Onkológiai Intézetben. A férfinek egy húsz évvel korábban elszenvedett légúti égés miatt ment tönkre fokozatosan a tüdeje, ezért volt szüksége új szervre - írták.

Mindkét beteg stabil állapotban került az intenzív osztályra - közölték.

A műtéteket a Semmelweis Egyetemmel együttműködve végezték el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.