Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2011. Augusztus 18. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Már a diákokat is halásszák a bankok

Már a diákokat is halásszák a bankok

Az iskolai tanulmányok ideje alatt megszerzett ügyfelek nagy részére később is számíthatnak a bankok, így a kezdeti években megéri lemondaniuk a díj- és jutalékbevételek egy részéről.

A tanév közeledtével sokasodnak a diákszámlákkal kapcsolatos promóciók a lakossági bankpiacon, a számlakonstrukciók viszont alig változtak a korábbi évekhez képest, nem sok a különbség az egyes bankok kínálata között - írja a Világgazdaság.

A lap szerint a már az iskolai tanulmányok ideje alatt megszerzett ügyfelek nagy részére később is számíthatnak a pénzügyi szolgáltatók, így a kezdeti években megéri lemondaniuk a díj- és jutalékbevételek egy részéről. Ráadásul az iskolai tanulmányokat folytató ügyfélkör mérete nem elhanyagolható: a Nemzeti Erőforrás Minisztérium adatai szerint az elmúlt tanévben összesen csaknem 1,7 millió iskolás kezdte meg a tanulmányait, és több mint egyötödük a bankok szempontjából különösen érdekes felsőoktatási hallgatók közül került ki, bő egyharmaduk pedig már betöltötte a 14. életévét.

A Világgazdaság a banki ajánlatokat összehasonlítva megállapította, hogy a diákoknak kifejlesztett számlacsomagoknál sok újjal nem rukkoltak elő a pénzintézetek. Az átlagos - többnyire 26 éves korig igénybe vehető - diákszámla az első évben díjmentes bankkártyát, ingyenes vagy minimális díjú számlavezetést tartalmaz, kedvező árszabású (vagy szintén ingyenes) utalások, és havi egy-két díjmentes ATM-használat mellett.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: bank

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.