Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2019. Június 14. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Másodfokú figyelmeztetést adtak ki az egész országra

Másodfokú figyelmeztetést adtak ki az egész országra

A hőség veszélye miatt péntekre már az egész országra másodfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: pénteken a napi középhőmérséklet az ország nagyobb részén elérheti a 27 fokot.

Az előrejelzés szerint a minimumhőmérséklet 16-22, a maximumhőmérséklet 32-36 fok között valószínű.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy pénteken az UV-B sugárzás akár a 8,3-as (extrém) szintet is elérheti.

Kitértek arra is, hogy péntek délután északkeleten fordulhat elő helyenként zivatar, amelyet viharos szél, illetve jégeső kísérhet. Emiatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll