Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2018. Április 19. 14:53, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Megdőltek a hajnali melegrekordok

Megdőltek a hajnali melegrekordok

Csütörtökre virradóra megdőlt a fővárosi és az országos hajnali melegrekord, a leghidegebb órában sem csökkent 16 fok alá a hőmérséklet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.

Mostanáig ezen a napon 15,6 Celsius-fok volt a legmagasabb napi minimum-hőmérsékleti rekord. Ezt 2000-ben Pécs Árpádtetőn regisztrálták - írták. A fővárosban a gellérthegyi állomáson 1948-ban regisztrálták az április 18-ai legmagasabb minimumhőmérsékletet, 15 fokot.

Most Budapesten, Lágymányoson csupán 16,2 fokig csökkent a hőmérséklet, így ez lett az új fővárosi és országos április 18-ai hajnali melegrekord.

Az előrejelzés szerint a következő napokban is folytatódik a napsütéses, meleg idő. Bár a hajnali órákban néhol csak 5 fok körül alakulnak a minimumok, napközben több helyen 25 foknál is melegebb lehet a hétvégén.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld

A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.