Hírek
2018. Április 11. 09:07, szerda |
Bulvár
Forrás: mti - fotó: illusztráció/pixabay.com
Megépíti egy Airbus utasszállító repülőgép pontos mását egy kínai férfi

Mindig szeretett volna egy saját repülőgépet egy kínai férfi, álma valóra váltásához nekilátott megépíteni egy Airbus A320 típusú utasszállító gép pontos mását.
Az északkelet-kínai Kajjüanban élő Csu Jüe a repülés szerelmese, aki hegesztőként, majd kocsiszerelőként dolgozott. Hónapokig tanulmányozott repülőgépmodelleket és azok műszaki leírásait, rajzait, mielőtt egy éve barátaival együtt nekilátott saját készítésű repülőgépe megépítéséhez.
"A repülőgépet a legnagyobb pontossággal, hűen akarom elkészíteni, azt akarom, hogy a legjobb A320 típusú modell legyen Kínában" - hangoztatta Csu.
A 37,8 méteres szárnyfesztávú, 36 méter hosszú és 12 méter magas repülőgép hajtóművei képesek lesznek forogni, és a pilótafülkébe szimulátort építenek be.
Csu eddig már több mint egymillió jüant (40 millió forint) költött különleges hobbijára megtakarításaiból, és 40 tonna acélt használt fel. A repülőgéppel év végére készülnek el, teljes költsége több mint kétmillió jüanra rúg.
A férfi azt tervezi, hogy egy repülés témájú éttermet fog nyitni az utasszállítógép hasonmásában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 16. 07:45, csütörtök | Bulvár
November 20-án kerül a mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm
November 20-tól kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm, amely magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán nevű katonai hadműveletet.
2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Bulvár
A Colosseum új igazgatója gladiátorjátékokat és popkoncertet ígér az amfiteátrumban
Kinyitná a Colosseumot a kulturális rendezvények és a város lakói előtt az ókori amfiteátrum új igazgatója, Simone Quilici, aki gladiátorjátékokat és popkoncertet is ígért a La Repubblicának adott szerdai interjúban.
2025. Október 14. 07:19, kedd | Bulvár
Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez
Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez az AI Factory Antenna program keretében - közölte a Magyar Kutatási Hálózat az MTI-vel hétfőn.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Bulvár
Október 16-án kerül a magyar mozikba Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató zenés portréfilm
Október 16-án kerül a magyar mozikba a Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilm, amely bemutatja a zenész sikereit, személyes küzdelmeit is.