Hírek
2012. Április 25. 07:01, szerda |
Belföld
Forrás: OrintPress
Mégsem olyan vicces? - a bohócoktól való félelem egy betegség
Azok akik pánikolnak, általában az olyan szörnyektől ijednek meg mint a magas hangon visító hatalmas állatok.
Egy mostani kérdőíveken alapuló felmérés szerint sokaknak azonban a bohócok jelentik a félelem forrását - írja az MSNBC.
Sok ember az ijesztő kifejezést használja a bohócokra, de rengetegen számolnak be arról, hogy a vicces figurák a frászt hozzák rájuk.
A definíció szerint a bohócoktól való irracionális félelem a coulrofóbia, ahol a 'coulro' előtag, az ősi görög szóból ered, ami arra utal, hogy 'valaki, aki gólyalábakon megy.' A coulrofóbia tünetei - melyek akkor jelentkeznek, ha egy bohóc jelen van - között az izzadás, a hányinger, a rettegés, a gyors szívverés, sírás vagy sikítás és a düh mind megtalálhatóak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!
Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
