Városlista
2025. október 16, csütörtök - Gál

Hírek

2019. Március 01. 12:03, péntek | Bulvár
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Negyedikből lett olimpiai aranyérmes a spanyol súlyemelő

Negyedikből lett olimpiai aranyérmes a spanyol súlyemelő

Hosszas várakozás után megkapta olimpiai aranyérmét Lidia Valentín spanyol súlyemelő.

A 34 esztendős versenyző Madridban, a Spanyol Olimpiai Bizottság székházában ünnepélyes külsőségek közepette vette át a medált, a csütörtök esti ceremónián jelen volt Aján Tamás, a sportági világszövetség (IWF) elnöke is - az IWF tájékoztatása szerint.

Valentín eredendően negyedik lett a 2012-es ötkarikás játékokon a nők 75 kilogrammos kategóriájában, az akkor levett mintáknak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) által utóbb elvégeztetett újratesztelésén azonban kiderült, hogy az előtte végzettek mindegyike doppingolt. Utóbb mindhármukat - a kazah Szvetlana Podobjedovát, az orosz Natalja Zabolotnaját és a fehérorosz Irina Kulesát - megfosztották londoni érmétől, s évekre eltiltották a versenyzéstől.

Az új, hatékonyabb ellenőrzési módszerekkel megismételt elemzés eredményét 2016-ban tette közzé a NOB, de az aranyérem átadására egészen mostanáig várnia kellett a spanyol emelőnek, akinek olimpiai ezüstje és bronza is van, amellett összetettben két világ- és négy Európa-bajnoki cím tulajdonosa.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 16. 07:45, csütörtök | Bulvár

November 20-án kerül a mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm

November 20-tól kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm, amely magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán nevű katonai hadműveletet.

2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Bulvár

A Colosseum új igazgatója gladiátorjátékokat és popkoncertet ígér az amfiteátrumban

Kinyitná a Colosseumot a kulturális rendezvények és a város lakói előtt az ókori amfiteátrum új igazgatója, Simone Quilici, aki gladiátorjátékokat és popkoncertet is ígért a La Repubblicának adott szerdai interjúban.

2025. Október 14. 07:19, kedd | Bulvár

Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez

Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez az AI Factory Antenna program keretében - közölte a Magyar Kutatási Hálózat az MTI-vel hétfőn.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Bulvár

Október 16-án kerül a magyar mozikba Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató zenés portréfilm

Október 16-án kerül a magyar mozikba a Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilm, amely bemutatja a zenész sikereit, személyes küzdelmeit is.