Hírek
2019. Szeptember 16. 18:01, hétfő |
Életmód
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Néhány év alatt ellenállóvá válhat egy baktérium

Akár néhány év alatt ellenállóvá válhat egy baktérium egy adott antibiotikummal szemben
– mondta Nemes-Terényi Melinda, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Gyógyszer-engedélyezési Osztályának vezetője hétfő reggel az M1-en.
Elmondta: egyre nagyobb problémát okoznak a gyógyszerrezisztens baktériumok a világban, s miközben egy új gyógyszer fejlesztése akár 10 évig is eltarthat, a rezisztencia néhány év alatt kialakul.
A problémát súlyosbítja, hogy az utóbbi évtizedben csak kevés új antibiotikum jelent meg a piacon – tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 17. 07:05, péntek | Életmód
Szallas.hu: minden harmadik foglalás wellnessre szól az október 23-i hosszú hétvégén
Az október 23-i hosszú hétvégén minden harmadik foglalás wellnessre szól, Eger, Budapest, Miskolc, Gyula és Hajdúszoboszló a legnépszerűbb úti cél a Szallas.hu foglalási adatai alapján.
2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Életmód
MÁV-csoport: egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is
A MÁV-csoport járatain a budapesti, helyi közlekedéshez és a HÉV-hez hasonlóan csütörtöktől egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is - közölte a MÁV-csoport a honlapján szerd
2025. Október 16. 07:35, csütörtök | Életmód
Vörös óriáskenguru született a Nyíregyházi Állatparkban
2025. Október 13. 07:52, hétfő | Életmód
Nobel-díj - Donald Trumpnak ajánlja kitüntetését a békedíj idei nyertese, María Corina Machado
Donald Trump amerikai elnöknek ajánlja kitüntetését a Nobel-békedíj idei nyertese, María Corina Machado venezuelai ellenzéki vezető - erről a díjazott szombaton egy amerikai televíziónak adott interjúban beszélt.