Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2018. Augusztus 22. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nem veszi komolyan a politika a globális felmelegedést és klímaváltozást

Nem veszi komolyan a politika a globális felmelegedést és klímaváltozást

Juhász Árpád geológus szerint nem veszik komolyan a világ politikai vezetői a globális felmelegedést, a klímaváltozást és alig tesz ellene

A szakértő az m1 aktuális csatorna kedd esti műsorában azt mondta, bár az ENSZ elismerte és kinyilvánította, hogy az embernek köze van a globális felmelegedéshez, ennél többet nem tett.

Eközben a szén-dioxid növekvő mennyisége miatt egyre savasabbak a tengerek, fehérednek, elhalnak a korallok, és az Antarktiszton sem mértek soha ekkora koncentrációban szén-dioxidot.

A felmelegedéssel kapcsolatban a szakember azt mondta, vannak olyan rejtett elemek, amelyek képesek egymást felerősíteni a folyamatban, így a Föld felmelegedése, az iparosodás óta számított átlaghőmérséklet-emelkedés könnyen meghaladhatja a 2 Celsius-fokot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.