Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
Forrás: MTI

NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon

NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon

A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

- mondta a terminál+ projekt kapcsán Antal Ferenc, a Nemzetgazdasági Minisztérium (MGM) helyettes államtitkára a TV2 Mokkacino című műsorában csütörtökön.

A helyettes államtitkár felidézte: az elmúlt két évben rekordforgalom volt a budapesti reptéren. A növekedés töretlen marad, az évtized végére a konzervatív becslések alapján is elérhető a 25 milliós utasforgalom a ferihegyi repülőtéren, de nemzetközi légiközlekedési szereplők szerint ez a szám meg is haladható - fejtette ki.

A terminál+ projekt része a 35 ezer négyzetméteres utasterminál, a 15 ezer négyzetméteres új utasmóló, valamint a 132 ezer négyzetméteres forgalmi előtér, ami 10 millió utassal fogja megnövelni a Budapest Airport kapacitását
- ismertette.

A projekt 1 milliárd eurós költségének finanszírozásáról Antal Ferenc elmondta: a Budapest Airport jövedelmezősége várakozáson felüli.

"Sorban állnak a befektetők, finanszírozók azért, hogy akár a Budapest Airportot, akár az ilyen nagy volumenű projektjeit finanszírozni tudják" - fogalmazott.

A repülőtér vasúti összeköttetése kapcsán a helyettes államtitkár kitért arra, hogy a vasúti hálózat integrált része lesz a Budapest Airport állomás, a teljes nyomvonal 2033-34 körül készül el, de a tervek szerint 2030-31-ben az utasok már használhatják a Kőbánya-Kispest és a reptér közötti szakaszt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld

A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.