Hírek
2013. Január 03. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Nyolc motorral indul az új Skoda Octavia forgalmazása
Már nem titok, hogy milyen motorokat kap a Skoda Octavia új generációja.
Az első hivatalos információkat már korábban közzétette a Skoda az Octavia új nemzedékéről, a motorkínálat részletezésével viszont adós maradt. De csak mostanáig, végre minden kiderült az autóról.
A alap-benzinmotor 86 lóerős, 160 newtonméteres turbós 1,2-es lesz. Ugyanez a blokk 105 lóerős, 175 newtonméteres változatban is kapható lesz, az 1.4 TSI 140 lóerőt és 250 newtonmétert kínál. Nem hiányzik a kínálatból az 1,8-as turbómotor sem, ez 180 lóerő teljesítményt ad le, nyomatéka ugyancsak 250 newtonméter. A leggyengébb dízel a 90 lóerős, 160 newtonméteres 1,6-os. A motor 105 és 110 lóerős, 250 newtonméteres változatban is rendelhető, utóbbihoz takarékos GreenLine csomag kapcsolódik. Szerepel a választékban kétliteres dízel is 150 lóerővel és 320 newtonméterrel.
Váltóból öt- vagy hatfokozatú kézi, illetve hétfokozatú DSG választható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
