Városlista
2025. október 16, csütörtök - Gál

Hírek

2011. December 14. 14:37, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Orbán: nehezen de elérhető, hogy ne csússzunk recesszióba

Orbán: nehezen de elérhető, hogy ne csússzunk recesszióba

Reális, ám nehezen elérhető célkitűzésnek tartja Orbán Viktor, hogy a magyar gazdaság jövőre ne csússzon recesszióba.

A miniszterelnök ezt a Széll Kálmán Alapítvány zárt rendezvényén tartott beszédében mondta, amelyről a Hír TV számolt be.

Orbán Viktor közölte, idén még egyedi intézkedésekkel, jövőre már ezek nélkül is 3 százalék alatti lesz a hiány. A kormányfő elmondta azt is, hogy a kormány és a bankszövetség között zajló tárgyalások biztatóak, és könnyen lehet, hogy a megállapodást ki tudják egészíteni olyan záradékokkal, amelyek a jövő évi gazdasági finanszírozásban való banki részvételről szólnak.

Közben a Napi Gazdaság azt írja, hogy közelednek az álláspontok a Bankszövetség és a kormány között a devizahitelesek problémájának megoldásában. Patai Mihály, a Bankszövetség elnöke azt mondta olyan érdemi, hosszú távú megállapodásra készülnek, amely alapvetően határozza meg a lakossági bankolás jövőjét, ám e területen a megállapodás ellenére sem vár komolyabb fejlődést a szakember. Patai Mihály szerint a következő 3-5 évben a szűkülő likviditás miatt sokkal visszafogottabban tudnak majd kihelyezni a bankok, ami azt is jelenti, hogy a hazai bankrendszer tervezett profitja drasztikusan csökken.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 16. 07:36, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: nemsokára találkozom Donald Trumppal

2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld

Jelentősen csökkent az ipari termelés

2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld

Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K