Hírek
2021. November 15. 09:49, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Őrizetbe vettek három embert Liverpoolban egy autóban történt robbanás után
Őrizetbe vettek vasárnap este Liverpoolban három embert, miután egy helyi kórház parkolójában felrobbant egy autó. A detonációban egy ember meghalt, egy másik megsérült.
A rendőrség nem nyilvánította terrorcselekménynek az incidenst, de a vizsgálatot a hasonló esetekben bevett gyakorlatnak megfelelően a terrorelhárításra szakosodott országos rendőri szolgálat irányítja.
A szolgálat vasárnap este bejelentette, hogy az északnyugat-angliai nagyvárosban őrizetbe vett egy 29, egy 26 és egy 21 éves férfit az incidenssel összefüggésben.
Az autó a helyszíni beszámolók szerint egy taxi volt, amely megállt a liverpooli nőgyógyászati klinika parkolójában, és a robbanás nem sokkal ezután következett be.
A gépkocsi utasa a helyszínen meghalt, a sofőr megsérült; a rendőrségi tájékoztatás szerint az ő állapota stabil.
A rendőrség az esetről kiadott közleményében úgy fogalmazott, hogy egyelőre nyitott kérdésként kezeli a robbanás okát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
