Hírek
2016. Augusztus 07. 06:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: ase.hu/kajak
Országos aranyak

Július végén hirdettek országos bajnokokat a gyermek, kölyök, serdülő kajak-kenusok között. A hét ASE-s érmen összesen négy versenyző osztozott, de sok dobogó-közeli befutót is produkáltak a paksi versenyzők.
A velencei-tavi Sukoró visszatérő helyszíne a négynapos bajnokságnak. Csütörtökön a rövidtávok, 200 méterek, illetve a váltóversenyek összecsapásaira gyülekeztek a fiatalok a rajtvonalnál. A Somkert Máté, Klenk Botond, Hodován Dávid összetételű kenuváltó abszolválta leggyorsabban a háromszor 200 métert, így megadták az alaphangot a folytatáshoz.
Amely folytatás bronzokkal folytatódott, hiszen két egyes versenyzőnk, az ugyancsak 2001-es születésű kajakos Vajda Bence és a kenus Hodován Dávid is nagy csatában, kevéssel maradt el a fényesebb medáltól 500 méteren. Másnap is hasonló forgatókönyv szerint alakultak az eredmények, 1000 méteren is két harmadik hely jutott a fiúknak. Ezzel eldőlt, hogy egyesben nem lehetnek ott az őszi, szegedi Olimpiai Reménységek Versenyén, ám ez a kiegyensúlyozott teljesítmény a csapathajós szereplés szempontjából biztató. A szövetség döntésén múlik, hogy a paksi fiatalok megmérettethetik-e magukat hazai környezetben nemzetközi közönség előtt.
A hétvégének ezzel még közel sem volt vége, ugyanis a hosszabb távok, mint a 4 és 2 kilométer küzdelmei még várattak magukra. Amely a szokásos forgatókönyv szerint zajlott, Vajda Bencénél csak ketten voltak gyorsabbak, így harmadik távján is harmadik lett. Jött Hodován Dávid, aki érett, taktikus versenyzéssel keretbe zárta a hétvégéjét, ugyanis a csütörtöki győzelmét meg tudta ismételni, szép győzelemmel zárta a versenyét.
Az utolsó napon a legkisebbek is biztatóan kajakoztak, kenuztak, azonban érmet nem sikerült szerezniük.
Augusztus első hétvégéjén az ifi, U23-as versenyzők állnak rajthoz az országos bajnokságon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport
Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka
Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.