Hírek
2018. Augusztus 06. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Összeütközött két vitorlázó repülőgép Békés megyében, az egyik lezuhant
Összeütközött két vitorlázógép Vésztő közelében vasárnap, az egyik lezuhant, de pilótája ejtőernyővel még idejében kiugrott belőle, így nem sérült meg - közölte a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség weboldalán.
A police.hu-ra feltett közlemény szerint a másik gép nem sérült meg, és pilótája épségben le tudott szállni a békéscsabai repülőtéren. A lezuhant vitorlázó repülő vezetője az ütközés után kiugrott, a gép egy kukoricatáblára zuhant.
A rendőrök és a katasztrófavédelem munkatársai a földön megkezdték a pilóta és a roncs felkutatását, a mentőszolgálat pedig mentőhelikoptert indított. Utóbbi személyzete kis idő múlva egy tisztáson észrevette a pilótát, így a földi egységek a helikoptert követve hamar megtalálták a férfit, aki sértetlenül ért földet ejtőernyőjével. Ezután a mentőhelikopterről megkezdték a roncs felkutatását is, és rövid időn belül meg is találták.
A baleset okát és körülményeit vizsgálja a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld
Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz
2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld
Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében
A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!
