Hírek
2016. Május 26. 09:03, csütörtök |
Helyi
Forrás: teol.hu, Vida Tünde
Őszre elkészül a Kölesd-Paks összekötő út

Október közepére elkészül a Kölesd-Paks összekötő út. Ez a 15,4 kilométeres szakasz a legjelentősebb tétel a „Komplex útfelújítási program Tolna megyében” programba sorolt mellékutak közül.
Összesen 31 kilométer főutat és 19 kilométernyi mellékutat újítanak fel 4,8 milliárdos költséggel, amiből a Pakstól Kölesdig tartó bruttó 1,4 milliárd forintba kerül – mondta el Tengelicen a Magyar Közút NZrt. Tolna megyei igazgatója, Becze Szabolcs. Arról is tájékoztatást adott, hogy a rossz minőségű, elöregedett útburkolatot többrétegű aszfaltszőnyeg beépítésével újítja, erősíti meg a kivitelezéssel megbízott Soltút-Strabag Konzorcium. Átépítenek három hidat, buszmegállókat és kanyarodósávokat alakítanak ki az útkereszteződésekben, hogy biztonságosabbá tegyék a közlekedést. A meglévő, elöregedett, elégtelen teherbírású, régi burkolatot felmarják, és hidraulikus kötőanyaggal, kőzúzalékkal továbbá vízzel keverik össze. Az így készült anyagot burkolatalapként építik vissza, majd további két réteg aszfaltburkolatot építenek rá, részletezte.
Horváth István országgyűlési képviselő kiemelte: sokkal biztonságosabb és komfortosabb lesz a közlekedés. A fejlesztés – mint hangsúlyozta – a megye több pontján folytatódik, és összhangban van a Tolna Megyei Önkormányzat által előkészített kerékpárút-fejlesztési programmal. Fehérvári Tamás, a Tolna Megyei Közgyűlés elnöke szerint elengedhetetlen a kormányzat gazdaságélénkítő és munkahelyteremtő fejlesztési elképzeléseinek megvalósításához a korszerű úthálózat. Gáncs István, Tengelic polgármestere emlékeztetett arra, hogy igen hosszas előkészületi munka, lobbitevékenység eredményeként újult meg előbb a községet Szedressel összekötő út, most pedig remény van arra, hogy októbertől Paksra, a járási székhelyre is jó minőségű, biztonságos úton jussanak el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport
Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka
Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.