Városlista
2025. október 16, csütörtök - Gál

Hírek

2011. Szeptember 20. 14:53, kedd | Bulvár
Forrás: Havassy Press

Osztályteremben is forgatott a Sárga Taxi

Osztályteremben is forgatott a Sárga Taxi

A székesfehérvári zenészek nem is olyan régen jelentették meg hatodik nagylemezük, amely a Csillafény Táncklub címet kapta.

Szeptember 24-én premierre készül a csapat: a címadó dalhoz tartozó klipet megmutatják a közönségnek.

A Sárga Taxiból 14 éve nem fogy ki a benzin, amely immár fél tucat hanghordozót eredményezett. Boka és zenészei legutóbb a Csillagfény Táncklub című lemezzel örvendeztették meg a rajongókat s a vadonatúj koronggal kapcsolatban számos pozitív visszajelzés érkezett. A címadó dal egyébként éppen annak a táncklubnak a nevét takarja, ahol az említett hölgyek ropják. A zenekar és a klub között már két éve tart a kapcsolat, egymást segítik, ráadásul roppant jól is érzik magukat a közös munka során.

- Nagyon jól megértjük egymást a táncosokkal, ami azért is remek, mert ők a táncot adják nekünk, mi pedig a zenét. Muszáj, hogy lépést tartsunk az egyre több látványelemet igénylő show biznisszel, így igazi főnyeremény számunkra a Csillagfény Táncklub! Rengeteget emeltek a koncertjeink hangulatán, amelyek bár eddig sem voltak unalmasak, külsőségekben nagyon megerősödtek. – árulta el Boka, a Sárga Taxi zenekar vezetője és énekese.

Ezen előzmények után talán nem is szorul különösebb magyarázatra, miért a lemez címadó nótájára esett a választás, amikor ki kellett jelölni: melyik dalból is forgassanak klipet. A munkálatokat már befejezték, s a közönség szeptember 24-étől tekintheti meg: a világhálón. A klippremierrel egybekötve a székesfehérvári Petőfi Moziban 22.00-as kezdéssel egy fergeteges hangulatú bulit is ígérnek a zenészek, ahol még több részlet megtudható majd az új lemezről, na és a kisfilmről is.

- Túl sok részletet nem szeretnék előre elárulni, ám nyilván fontosnak tartottuk, hogy az érdeklődést felkeltsük. Ezért egy kis beharangozó videót forgattunk, ahol érzékeltetjük, mire is számíthatnak a klippel kapcsolatban. Ahogy ott is elhangzik: egy osztály, egy zenekar, egy álom és egy hatalmas buli… Minden további majd szeptember 24-én, mert akkor lesz az igazi. Gyertek el, s figyeljétek a csillagokat! - zárta Boka.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 16. 07:45, csütörtök | Bulvár

November 20-án kerül a mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm

November 20-tól kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm, amely magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán nevű katonai hadműveletet.

2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Bulvár

A Colosseum új igazgatója gladiátorjátékokat és popkoncertet ígér az amfiteátrumban

Kinyitná a Colosseumot a kulturális rendezvények és a város lakói előtt az ókori amfiteátrum új igazgatója, Simone Quilici, aki gladiátorjátékokat és popkoncertet is ígért a La Repubblicának adott szerdai interjúban.

2025. Október 14. 07:19, kedd | Bulvár

Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez

Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez az AI Factory Antenna program keretében - közölte a Magyar Kutatási Hálózat az MTI-vel hétfőn.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Bulvár

Október 16-án kerül a magyar mozikba Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató zenés portréfilm

Október 16-án kerül a magyar mozikba a Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilm, amely bemutatja a zenész sikereit, személyes küzdelmeit is.