Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2016. November 24. 09:45, csütörtök | Helyi
Forrás: police.hu

Pályaválasztási kiállítás Szekszárdon

Pályaválasztási kiállítás Szekszárdon

A rendezvényen sok diák érdeklődött a rendőri pálya iránt.

A Tolna Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja 18. alkalommal rendezte meg őszi pályaválasztási rendezvénysorozatát.

Ennek egyik legkiemelkedőbb rendezvénye Szekszárdon, a Babits Mihály Kulturális Központban megrendezett Pályaválasztási Kiállítás és Szakmabemutató.

A kiállítás első napján, november 23-án az egyetemek, főiskolák, valamint érettségi utáni képzést nyújtó intézmények mutatták be kínálatukat a végzős középiskolásoknak, illetve az érettségivel rendelkező pályakezdő álláskeresőknek.

A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Humánigazgatási Szolgálata tájékoztató bemutatót tartott a rendőri pályára készülőknek. A rendőrök a határvadász-képzésről szóló tájékoztatókat és nyomtatványokat is adtak a diákoknak. Népszerű volt a rendőrségnél rendszeresített fegyverek bemutatója, de a rendőri pálya iránt is nagy volt az érdeklődés a fiatalok körében.

A pályaválasztási rendezvényen a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztálya ifjúságvédelmi prevenciós kiadványokkal, valamint „Házhoz megyünk” vagyonvédelmi programmal várta az érdeklődőket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld

A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Sport

Bundesliga - Harmincötödször bajnok a Bayern München

A címvédő Bayern München 4-2-re legyőzte hazai pályán a VfB Stuttgartot vasárnap délután a német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójában, és ezzel megszerezte 35. bajnoki aranyérmét.