Hírek
2016. Július 16. 09:20, szombat |
Külföld
Forrás: mtiu/hirado.hu
Puccskísérletet hajtott végre a katonaság egy része Törökországban
Sikertelen államcsínyt hajtott végre Törökországban mára virradóra a török hadsereg egy része.
Péntek este bejelentették a puccsot megkísérlők, hogy átvették a hatalmat. Kijárási tilalmat és katonai igazgatást rendeltek el az ország teljes területén. Katonai ostrom alá vettek több fontos épületet, bombatalálat érte a török parlamentet is.
Recep Tayyip Erdogan államfő szombata reggel Isztambulban kijelentette, hogy meghiúsították a katonai puccskísérletet és hazaárulásnak minősítette azt, egy vezető török tisztviselő pedig azt közölte, hogy már a kormányhoz hű erők uralják a török hadsereg főparancsnokságát, kis lázadó csoportok még ellenállnak.
Az Anadolu állami hírügynökség jelentése szerint eddig több mint 750 katonát tartóztattak le a puccsal összefüggésben. Emellett a hadsereg öt tábornokát és 29 ezredesét váltották le. A hatalomátvételi kísérlet alatt legalább hatvanan meghaltak, sokan közülük civilek, százötvenen megsebesültek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
