Hírek
2012. Október 06. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Pulzus TV: Mesterházy a politikai egyensúly betartása miatt nem kapott időt
A soproni Pulzus TV-ben azért nem kapott műsoridőt az MSZP elnöke a vasárnapi időközi választás előtt, mert ezzel felborult volna a kampány idején kényesen betartott egyensúly - mondta a televízió ügyvezetője az MTI-nek pénteken Sopronban, Mesterházy Attila sajtótájékoztatójának helyszínén; a Sopron TV ügyvezetője szintén a kiegyensúlyozottság sérelmének veszélyével indokolta, hogy a kampányfinisben nem készítettek stúdióbeszélgetést a szocialista pártelnökkel.
Mesterházy Attila a sajtótájékoztatón kifogásolta, hogy nem szólalhatott meg a helyi tévékben a vasárnapi időközi választás előtt.
Boronkay Gusztáv, a Pulzus TV-t működtető társaság ügyvezetője azt közölte: azért ment el a politikus sajtótájékoztatójának helyszínére, amelyen a pártelnök kifogásolta a soproni tévék eljárását, hogy tisztázza a helyzetet.
Azt mondta: három napja kaptak jelzést arról, hogy a szocialista pártelnök nyilatkozna a csatornának. Magyarázata szerint ennyi idő alatt nem tudták megoldani, hogy a többi jelöltállító szervezet hasonló rangú képviselője is megkapja a megszólalás lehetőségét.
Ezzel pedig felborult volna a kampány idején kényesen betartott egyensúly, amelynek eredményeként minden induló ugyanannyi alkalommal, ugyanakkora terjedelemben szólalhatott meg - tette hozzá, jelezve: nyitottak arra, hogy egy most felvett beszélgetést a választás után sugározzanak.
Hajnal Sándor, a Sopron TV ügyvezetője az MTI-nek elmondta: adójuk évek óta politikamentesen működik, az egyéni választókerületi küzdelemmel annyiban foglalkoztak, hogy egy alkalommal tíz-tíz perces megszólalási lehetőséget adtak minden jelöltnek. Az indulók akkor egy-egy személyt vihettek magukkal a stúdióba, aki megválasztásuk mellett érvelt.
Hozzátette: a lehetőséggel akkor a szocialisták is éltek. Ezt követően a csatorna a kampányt a maga részéről lezártnak tekintette; ezt követően érkezett a helyi MSZP megkeresése, hogy a pártelnök nyilatkozna az adónak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
