Hírek
2016. Június 30. 15:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Rövid időre visszatér a hőség az első júliusi hétvégén
Az első júliusi hétvégén rövid időre visszatér a hőség, akár 35 Celsius-fok is lehet. Ezzel együtt viszont egyre többfelé lehetnek záporok, zivatarok és vasárnapra némileg mérséklődik a meleg is
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Július elsején, pénteken a napos idő mellett a Dunántúlon és az északi megyékben alakulhatnak ki záporok, helyenként zivatarok. A légmozgás többnyire mérsékelt marad, de a zivatarokat erős vagy viharos széllökések kísérhetik. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 14-19, a legmagasabb hőmérséklet 28-34 fok között várható, az Alföldön lesz a legmelegebb.
A hőség veszélye miatt péntekre a fővárosra és tizenegy megyére - Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Tolna - adott ki elsőfokú figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat.
Szombaton is sok napsütésre lehet számítani. Főleg délutántól és elsősorban az Észak-Dunántúlon, valamint az Északi-középhegység térségében alakulhat ki zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 16-22 fok lehet. Napközben 30-35 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap az Észak-Dunántúlon legfeljebb rövid időre süt ki a nap, másutt több napsütés is lehet. Ezzel együtt sokfelé megerősödik, a Dunántúlon és északkeleten viharossá fokozódik a szél. Továbbá több helyen - délelőtt inkább a Dunántúlon, délután a Dunától keletre - várható zápor, zivatar. Helyenként heves zivatar is lehet. A minimumhőmérséklet 17-22 fok között valószínű. A nappali maximumok általában 22-27 fok között alakulnak, de az Alpokalján hűvösebb, a Tiszántúlon melegebb is lehet - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld
Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz
2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld
Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében
A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!
