Hírek
2022. December 06. 10:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Spanyolországból csempészte Magyarországra a marihuánát a kamionos
Több alkalommal, összesen legalább száz kilogrammnyi kábítószert hozott be Magyarországra az a kamionos, akit megbízójával együtt a múlt hét végén tartóztattak le Zalában.
Pirger Csaba a Zalai Hírlap információját megerősítve elmondta: a 45 éves nagybánhegyesi kamionsofőr 2021 eleje óta dolgozott egy fuvarozócégnél, és ez idő tájt ismerkedett össze egy 44 éves gyulai férfival. Az ismerős azzal bízta meg, hogy alkalmanként 2000 euróért marihuánát csempésszen be Spanyolországról Magyarországra.
A sofőr esetenként 10-15 kilogramm marihuánát hozott be, az árut pedig az M0-s autópálya csepeli kamionos pihenőjében, illetve Gyulán adta át megbízójának. Nagyjából a tizedik alkalommal szállított kábítószert Magyarországra, amikor a múlt héten a letenyei határátkelőnél lebukott.
A kamion utasterében, a fekvőhely mögött elrejtve 15 csomagban összesen 16 kilogramm marihuánát, valamint egy csomagban egy kilogramm kokaint találtak és foglaltak le a hatóságok. A sofőr elismerte a bűncselekményt, illetve megnevezte megbízóját is, aki - miután Békés megyéből Zalába szállították - nem tett vallomást.
A Zala Megyei Főügyészség indítványára a két férfit a Zalaegerszegi Járásbíróság letartóztatta, mert feltehető, hogy a büntetőeljárásban elérhetetlenné válnának, illetve kapcsolatba lépnének azokkal, akik a bűncselekményben még közreműködtek, ezzel pedig a bizonyítást veszélyeztetnék.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
