Hírek
2017. Április 02. 13:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Szakértő szerint a terrorizmus miatt indokolt az elektronikai eszközök tiltása a repülőgépeken
Horváth József biztonságpolitikai szakértő szerint számolni kell azzal, hogy egy merénylő laptopba rejtett robbanószerkezetet hoz működésbe egy repülőgép fedélzetén,
ezért indokolt az elektronikai eszközök használatának tiltása a repülőgépeken.
Horváth Józsefet arról kérdezték vasárnap az M1 aktuális csatornán, hogy a brit hírszerzés azt feltételezi, terroristák kifejleszthettek olyan módszereket, amelyekkel úgy tudnak robbanóanyagot elrejteni a hordozható számítógépekbe (laptop) és mobiltelefonokba, hogy azokat a repterek biztonsági átvilágítási rendszere ne észlelje.
Kifejtette: a technológiai fejlődés a terrorizmusban is megjelenik, "reálisan számolni kell" azzal, hogy egy merénylő egy laptop akkumulátorának helyére olyan hatékony robbanószert helyez el, amely képes lyukat ütni egy repülőgép oldalába, amitől lezuhanhat a gép. Nem véletlen, hogy az Egyesült Államok megtiltotta több országban, hogy az onnan felszálló, Amerikába tartó repülőgépek fedélzetére laptopot vihessenek fel - fűzte hozzá.
Arra a kérdésre, hogy okostelefonba is el lehet-e rejteni robbanószerkezetet, Horváth József úgy válaszolt, ezt nem lehet kizárni, a fejlődés olyan gyors - példaként az okosórákat említette, amelyek egyre inkább elterjednek a mindennapokban -, hogy talán fél év múlva azt kell előírniuk a biztonsági szerveknek, hogy "semmiféle elektronikai eszközt biztonsági okokból" nem lehet felvinni a gépekre.
Sajnos a repülés olyan "emelt szintű kockázati tényezővé" vált, hogy ezeket a szigorításokat lépésről lépésre be kell majd vezetni - hangoztatta a szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
