Hírek
2016. Március 03. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Szeles és borús idő lesz az első tavaszi hétvégén
Szeles és borús, többfelé esős lesz az időjárás az első tavaszi hétvégén, néhol még hóra is számítani lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Pénteken eleinte többnyire erősen felhős lesz az ég, főként nyugaton és délen várható eső, kezdetben havas eső. A déli óráktól észak, északnyugat felől felszakadozik, csökken a felhőzet, és fokozatosan megszűnik a csapadék. Emellett viszont többfelé erős, nyugaton viharos lesz a szél, amely csak estére mérséklődik. A leghidegebb órákban 0-5 Celsius-fok lehet, nappal 5-13 fokig melegszik fel a levegő.
Az erős szél miatt Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki péntekre. Baranya, Somogy és Zala megyére a várható sok eső miatt, míg Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére a havazás miatt adtak ki szintén elsőfokú figyelmeztetést péntekre.
Szombaton napközben említésre méltó csapadék még nem várható, de késő este nyugaton már lehet eső, záporeső. Többfelé megerősödik, északnyugaton viharossá fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet 10 és 15 fok között alakul.
Helyenként még vasárnap is megerősödhet a szél és többfelé várható eső, zápor. A minimumhőmérséklet 2 és 8, a maximumhőmérséklet 9 és 14 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
