Hírek
2019. Július 16. 05:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szoláriumos vállalkozás ellen indult versenyfelügyeleti eljárás
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a Chocolate Brown szoláriumokat üzemeltető Sun System Kft. ellen - közölte a GVH hétfőn az MTI-vel.
Az intézkedést azzal indokolták, hogy a vállalkozás reklámja megsérthette a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmát. A hirdetésekben megtévesztésre alkalmas módon tüntettek föl megalapozatlan állításokat, és ezzel azt a benyomást kelthették a fogyasztókban, hogy a Chocolate Brown szoláriumokban egészségesen, az emberi szervezetet nem károsítva barnulhatnak - írták.
Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy a versenyfelügyeleti eljárás nem azonos a jogsértés megállapításával. Az eljárás lefolytatására a GVH-nak 3 hónapja lesz, de ez indokolt esetben kétszer legfeljebb 2 hónappal meghosszabbítható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.
