Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2011. Szeptember 26. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: MTI

Szörnyű tragédiával végződött a kirándulás

Szörnyű tragédiával végződött a kirándulás

Lezuhant vasárnap Nepálban egy kisrepülőgép 16 külföldi turistával és 3 fős legénységgel a fedélzetén – jelentette a helyi média.

A Buddha Air Flight légitársaság szerencsétlenül járt gépének utasai kiránduláson vettek részt: a világ legmagasabb hegycsúcsát, a Mount Everestet tekintették meg a gép ablakából. A kisrepülőgép a fővárosba, Katmanduba való visszatéréskor tűnt el a radarok képernyőjéről. Később kiderült, hogy hegyoldalba csapódott Katmandutól mintegy 10 kilométerre, Godavari településnél.

A baleset idején sűrű köd volt a környéken, de szemtanúk arról számoltak be, hogy a gép lezuhanás előtt lángolt.

A mentőszolgálat emberei csupán egy túlélőt találtak a baleset színhelyén. A gép 16 utasa közül tízen indiai állampolgárok voltak, illetve volt köztük egy nepáli is, a többiek pedig más, meg nem nevezett országokból valók. (lm)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld

NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb

Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére

2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld

Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát

Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -

2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben

Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.