Hírek
2013. Július 05. 12:00, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Tavares-jelentés - Rogán: az Országgyűlés méltó választ adott az EP-nek
A Fidesz szerint a magyar Országgyűlés méltó választ adott az Európai Parlamentnek (EP) a Tavares-jelentésre a Magyarországot megillető egyenlő elbánásról szóló, pénteken elfogadott határozattal.
Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője a parlamenti szavazás után tartott sajtótájékoztatón elmondta, az Országgyűlés megvédte Magyarország szuverenitását és a nagyvállalati érdekekkel szemben a rezsicsökkentést is, amikor 269 igen és hat nem szavazattal elfogadta a határozatot.
A kormánypárti politikus azt mondta, csodálkozik az MSZP-s képviselőkön, mivel "nem éreztek elég bátorságot magukban ahhoz, hogy részt vegyenek a döntéshozatalban", és a magyar választók előtt világossá tegyék a véleményüket. Hozzátette: a szocialisták nem voltak bent a döntéskor az ülésteremben, és csak a szavazás befejezése után mentek vissza. Az EP-ben a magyar szocialista képviselők is megszavazták a Tavares-jelentést - tette hozzá.
Kifejtette: az EP azzal, hogy olyan döntést hozott Magyarországról, amihez nem volt joga, megsértette az ország szuverenitását. Ezt egyetlenegy európai uniós tagállam sem engedheti meg, ezért a magyar Országgyűlésnek erre válaszolnia kellett - fogalmazott.
A frakcióvezető szerint az EP-döntés mögött egyértelműen gazdasági érdekek húzódnak meg. A nagyvállalatok a rezsicsökkentés visszavonása érdekében gyakorolnak az EP-n keresztül nyomást a magyar kormányra, Magyarországra - értékelte.
Kijelentette: az országgyűlési határozat visszautasítja ezt, és felhívja a kormányt arra, hogy a lobbiérdekek ellenére tartson ki a rezsicsökkentés mellett.
Hozzátette, a határozatban csodálkozásuknak adott hangot, hogy az EP olyan döntést hozott, amellyel veszélyezteti az Európai Uniót, hiszen az uniós intézményrendszeren belül szokatlan dolog, ha egy intézmény hatáskörét túllépve megsérti egy tagállam szuverenitását.
Kérdésre válaszolva Rogán Antal beszélt a takarékszövetkezeti integrációról szóló, az államfő által a parlamentnek megfontolásra visszaküldött, pénteken pedig újra elfogadott jogszabályról. Azt mondta, a törvény százmilliárd forint plusz pénzt jelent a takarékszövetkezeti rendszernek, nagyobb biztonságot a betéteseknek. A törvény szavai szerint erősíti a szövetkezés elvét, nem történhet meg az, hogy a részjegy-tulajdonosok alól kiszervezik a takarékszövetkezeteket, kisbankosítják és részvénytársaságokká alakítják azokat.
Elmondta, a törvényjavaslatról meghallgatták a kis takarékszövetkezetek véleményét is, és a tőkemegfelelésre vonatkozó szabályokat enyhítették. Az államfő aggályaira is figyeltek, és módosították a törvényt - közölte, hozzátéve, ő nem találkozott a jogszabállyal kapcsolatban alkotmányossági aggályokkal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!
Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
