Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2017. Március 30. 07:26, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Tehetséggondozó pedagógusokat és szervezeteket díjaznak – várják a jelöléseket

Tehetséggondozó pedagógusokat és szervezeteket díjaznak – várják a jelöléseket

Már várja a jelöléseket a Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért díjra az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A tehetséggondozó pedagógusokra és szervezetekre az Új Nemzedék Központ (ÚNK) honlapján lehet ajánlást leadni

- közölte az ÚNK az MTI-vel. A közlemény szerint öt kategóriában lehet jelölni a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző magyarországi és határon túli, magyar vagy magyarországi nemzetiségi köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok, gyógypedagógusok, szakoktatók, felsőoktatásban oktatók, civil szervezetek és tehetségsegítők erkölcsi és anyagi elismerésére.

A pályázati kiírás szerint Kiváló tehetséggondozó, Kiváló tehetségfejlesztő, valamint Kiváló tehetségsegítő kategóriában tehetséggondozásban részesülő diákok szülei, 18 évesnél idősebb diákok, illetve volt diákok, köznevelési intézmény vagy oktatási szervezet vezetői, valamint a jelölt kollégái küldhetnek be ajánlást. A Kiváló tehetséggondozó szervezet elismerésre és az Életműdíjra a felhívásban szereplő szervezetek - például az Oktatási Hivatal és a Klebelsberg Központ - tehetnek jelölést.

A pályázaton ötven szakember és három szervezet díjazására, valamint három életműdíj odaítélésére van lehetőség. A díj összértéke idén 26 millió forint, ezt a Nemzeti Tehetség Program biztosítja. Az ajánlásokat április 18-án éjfélig várják a tehetseg.ujnemzedek.hu oldalon, ahol további információk is találhatók. A díjátadás júniusban az országos tehetséggálán lesz - írták a közleményben.

A 2013-ban alapított díjra tavaly 826 jelölés érkezett, Magyarországon kívül Romániából, Szerbiából és Ukrajnából is adtak le ajánlásokat - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre